קבלת מענק מרשות החדשנות

חברת TARGET מתמחה בליווי הגשת בקשות למענקים מרשות החדשנות (המדען הראשי לשעבר) ומבטיחה לכם סיכוי גבוה במיוחד לקבלת המענק.
עד כה גייסנו למעלה מ- 20 מיליון ₪ במענקים, למעלה מ 75% הצלחה!

יעוד הרשות לחדשנות הוא הבטחת שגשוג כלכלי באמצעות חדשנות טכנולוגית.ישראל מכונה בחיבה בעולם בכינוי- The Startup Nation ואכן החדשנות הישראלית, פורצת גבולות ומשמשת מנוע צמיחה למשק הישראלי.

לשם כך רשות החדשנות, מקצה מימון לחברות הזנק - Startup וכן לחברות ותיקות, שיש ברשותם קניין רוחני חדשני - מוצר, תוכנה, רעיון, פרויקט ובלבד שיהיה חדשני. אפיק גיוס זה הוא אחד מהאפיקים העומדים לרשות היזם והנהלת החברה. אפיק זה, יציב ופתוח לכולם, אבל נדרש להציג את הפעילות החברה באופן מדוייק והכי חשוב להוכיח שאכן מדובר בפרויקט חדשני ובר ביצוע.

וזה, כבר החלק שלנו.

אנחנו ב- TARGET ,נלמד את נושא החדשנות בחברה שלכם ולאחר עבודה משותפת נגיש בקשה למענק באחד מהמסלולים המתאימים לאופי החברה. 
 

 

איזה מסלולים קיימים ברשות החדשנות לחברות הייטק?
ברשות החדשנות יש כמה אפיקים בהם ניתן לקבל מענק האפיקים הנפוצים הם:

1. תנופה

 

מסלול ליזמים שיש להם רעיון ללא אב טיפוס ובשלב זה של הפרויקט לא בשלים לעזוב את מקום העבודה אבל מחפשים מימון שיאפשר להם לפתח את המוצר ולבנות תוכנית עסקית. בתוכנית תנופה, רשות החדשנות מאפשרת מענק של עד 200,000 ש"ח עם השתתפות של 20% מהונו העצמי של היזם.
 


2. מסלול קרן המו"פ

מסלול המיועד  לחברות שכבר התאגדו ויש להם מוצר לפחות בשלב הוכחת התיכנות - POC.
חשוב לציין:

א. רשות החדשנות תומכת בתקציב מחקר ופיתוח ובהם סעיפי תקציב כמו:

שכר לעובדי מו"פ והמנכ"ל, תשלום לקבלני משנה, תשלום עבור הוצאות קניין רוחני, רישיונות תוכנה, חומרים הנדרשים למו"פ, הוצאות שיווק והתאמת שוק ובחלק המן המקרים רכש ציוד.

ב. הרשות דורשת שבבסיס תוכנית הפיתוח יהיה מרכיב של חדשנות טכנולוגית. לא מספיקה רק חדשנות פונקציונלית. ההגדרה הבסיסית ביותר לחדשנות טכנולוגית היא -  טכנולוגיה שלא פותחה עד כה והחברה היא זו שמפתחת את הטכנולוגיה. כמובן בעולם מתקדם כמו שלנו חובת ההוכחה לחדשנות טכנולוגית היא על החברה ופה נשמח לעזור ולהגדיר את החדשנות ותוכנית המו"פ בחברה, בדיוק כמו שרשות החדשנות מצפה.

 

ג. הרשות מממנת רק 50% מתקציב הפיתוח. החברה נדרשת להשקיע 50% מתקציב הפיתוח המבוקש ולכן לשאלה מה גובה התקציב, נענה בהתאם ליכולת מימון עצמי של החברה, אבל הכי חשוב זה להגדיר את תוכנית הפיתוח באופן שבו רשות החדשנות מצפה.

 

ד. התקציב הינו לשנה (12 חודשים) , כאשר אפשר לבקש בקשה למימון בשנים שלאחר מכן.

 

רגע, ומה רשות החדשנות מרוויחה?
במידה והמחקר מבשיל למוצר למכירות, הרשות מבקשת סכום צנוע של 3% שנתי מהיקף מכירות המוצר ובמידה ויש  - Exist אז קודם כל מזל טוב!
מעבר לזה, במקרה של - Exist , רשות החדשנות גובה עד פי 6 מגובה המענק, אבל זה תמיד עדיף ממשקיע שמדלל את היזם בשלבים המוקדמים של החברה בעשרות אחוזים לעומת רשות החדשנות שלא גובה – Equity  מהיזמים.

3. חדשנות טכנולוגית, המוכוונת לאתגרי המגזר הציבורי

המסלול לעידוד חדשנות טכנולוגית, מוכוון לאתגרי המגזר הציבורי, הושק במטרה לתת הזדמנות לחברות לפתח מוצרים ותהליכים שייתנו מענה לאתגרי המגזר הציבורי וצרכיו באמצעות טכנולוגיות חדשניות.

תוצרי המסלול יאפשרו שיפור איכות השירות שנותנים משרדי ממשלה או גופים ציבוריים, לרבות הנגשה טובה יותר של שירותים לציבור, הקטנת הביורוקרטיה הממשלתית, הגנה על מידע ציבורי והנגשת מידע לציבור.

היתרון הגדול של המסלול הוא בכך, שהדגש הוא בחדשנות שתשרת את אתגרי המגזר הציבורי ולאו דווקא בחדשנות הטכנולוגית שבסיס המחקר.
 

מהם היתרונות בקבלת מענק מהרשות לחדשנות?

  • תמיכה פיננסית בפיתוח – יתרון גדול לחברות בתחילת הדרך הזקוקות להשקעה בפיתוח המוצרים שלהן.

  • חיזוק מוניטין ותו איכות –  חברה המקבלת את תמיכת רשות החדשנות מקבלת למעשה תו איכות של רשות החדשנות לאחר בדיקה מעמיקה. תו איכות זה מסייע למוניטין החברה ולגיוס משקיעים.

  • תמיכה הרשות בפיתוח עסקי ושיווק – חשוב לשלב היציאה לשיווק ומכירות.

  • מודל מימון אטרקטיבי – המענק אינו הלוואה, חברות הזוכות במענק מתחייבות להחזיר אותו על ידי תשלום תמלוגים ממכירות, אך ורק אם המיזם הצליח להגיע לשלב המסחור בהתאם להוראות תמלוגים.

  • הון לא מדלל -  הרשות לא גובה – Equity, עבור המענק וכך במקום דילול 'למוות' עד לשלב המכירות, היזמים נהנים מנתח נאה באחזקות החברה.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות צרו איתנו קשר:

תודה! קיבלנו את פנייתך ונחזור אליך בהקדם